Depilacja laserem medycznym skuteczny i trwały efekt depilacji na lata
Depilacja laserem medycznym dla mężczyzn
4 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesny gabinet kosmetyczny
25 września, 2019
Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki pakiet zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez przymusu stosowania wymagających diet lub ćwiczeń, dodatkowo wiele z nich przeprowadzana jest bez użycia skalpela oraz nie zobowiązuje do specjalnych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowocześniejszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, wygładzają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Rozwiązania medycyny estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem z tego powodu, że razem z postępem technologii są znacznie mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także co raz bardziej efektywne. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Obecnie lasery znajdują szerokie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Prowadzone nad nimi badania i korzystające z nich w działaniu technologie pozwoliły na radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz sylwetki ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w sferze poprawy urody należą zabiegi odmładzające, usuwające przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser używany jest też w walce z nadmiernym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana w medycynie estetycznej od wielu lat, wciąż znajduje co raz to nowocześniejsze funkcje. Poza eliminowaniem zmarszczek oraz zmniejszaniem nadpotliwości co raz powszechniej używany jest też w leczeniu migren i bruksizmu, a także poprawie wyglądu bez przymusu poddawania się chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie czubka nosa albo zmniejszenie poziomej zmarszczki pomiędzy ustami a brodą. Często także botox łączy się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od zabiegów liftingu, nici liftingujące to całkiem nowa metoda, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a przynosi porównywalne efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Wpływa to stymulująco na wytwarzanie kolagenu, co równocześnie wzmacnia, regeneruje i podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z racji tego dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się również o to, by w ofertach były też zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowym technologiom można łatwo i zazwyczaj bez bólu pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich części ciała, jak brzuch, pośladki, uda albo ramiona. W zależności od techniki, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w gabinecie kosmetologicznym albo niewielka seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na rezultaty trzeba trochę poczekać, ponieważ niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są endermologia, kriolipoliza albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety te metody, choć likwidują nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pozyskiwany z krwi lub komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to na celu odmłodzenie i regenerację komórek. Najbardziej znane w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wprowadza się pod skórę poprzez kilka nakłuć zazwyczaj w okolicach twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki ulegają wewnętrznej naprawie: dochodzi do wzmożenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie zabiegi nie tylko poprawiają wygląd, elastyczność i gęstość skóry, wygładzają zmarszczki lub usuwają inne niedoskonałości, ale również potrafią regenerować oraz odtwarzać zużyte komórki, co jest stosowane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odbudowa i nawodnienie skóry. Polega na podaniu za pomocą igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów oraz wyciągów roślinnych w specjalnych koktajlach, które mają niesamowicie dobry wpływ na stan skóry. W ten sposób można również wstrzykiwać preparaty wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która hamuje procesy starzenia i jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz częściej kliniki medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale szeroką gamę usług, które popularyzują zdrowy tryb życia. W skład tego wchodzą zabiegi, konsultacje, a nawet badania przydatne do zachowania zdrowia organizmu. Zazwyczaj są to także fachowe wskazówki na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko z uwagi na to, że wypielęgnowana skóra dłużej zachowuje młodość, jest bardziej podatna na działanie środków medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie trwalsze.

 

Komentarze są wyłączone.